Zpět 2 fotografie

Jedny ven… druhé dovnitř

Pojem reverzní otevírání dveří asi nikomu nic neřekne. Pokud ale v interiéru řešíte problém, jak např. pohledově sladit dveře, které se otevírají každé na jinou stranu… může vám reverzní systém zachránit interiér.

Publikováno: 18.05.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Reverzní otevírání dveří je ve své podstatě záležitostí estetickou – když chceme slícovat všechny dveře v chodbě se zdí, a to nehledě na to, na kterou stranu se otevírají. „Standardní věcí je, že dveře, které se v zárubni otevírají každé na jinou stranu (tedy jedny otevíráme k sobě a druhé od sebe), spolu z čelní pohledové strany nelícují. Oproti tomu u novinky skrytých zárubní EMOTIVE od J.A.P. pro jednokřídlé otočné dveře je jedno, zda dveře otevíráme „do“ nebo „z“ místnosti – z pohledové strany vypadají stejně a opět lícují s příčkou, která může být zděná i ze SDK profilů,“ vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce skrytých zárubní, a dodává: „Reverz – to je ovšem i chytré řešení pro situace, kdy je dveře výhodné otevírat opačně z důvodu nedostatku volného prostou v dané místnosti.

Skryté zárubně EMOTIVE mají místo klasické zárubně tenký kovový rámeček v síle 17mm, který tvoří se zdí a dveřmi jednu rovinu. Co se týká samotných dveří – pro otevírání ve směru k sobě i od sebe slouží dveře polodrážkové – s polodrážkou 15 mm, a výškou až do rozměru 3,7 metru.