Zpět 2 fotografie

Větře, větříčku…

Už dlouho plánujete stavbu rodinného domu a nemůžete se rozhodnout? Ekonomicky výhodná volba je pasivní dům, který je v současné době velmi oblíbený, protože splňuje přísná kritéria energetických úspor. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Ovšem pozor – zajímejte se o nové technologie a nevolte pro tento typ stavby běžná okna a klasický způsob montáže.  Na trhu je nyní novinka od české firmy DAFE-PLAST, systém usazení okna DAFE PUREX, který dokonale garantuje statickou únosnost, tepelnou izolaci a těsnost montážní spáry. „DAFE PUREX využívá konstrukční rám speciální sendvičové konstrukce, pomocí kterého je okno usazeno před líc zdiva. Díky tomu eliminujeme teplené mosty v místě napojení okna na zdivo a dosahujeme tak nejoptimálnějších tepelně izolačních vlastností.,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která tuto novinku vyrábí.

Pro jaká okna lze systém DAFE PUREX použít? Žádné omezení ohledně materiálu nehledejte. Vybírat si můžete mezi plastovými, hliníkovými popřípadě i dřevěnými okny. „Tento systém byl vyvinut, jako universální, k využití pro jakékoli okno a byl konstruován jako cílený produkt pro nízkoenergetické a pasivní domy,“ upřesňuje Ing. Culka.