Zpět 1 fotografie

V prosinci se začíná stavět nový projekt Viladomy a byty Plzeň Křimice

Ne každému vyhovuje rušný život v centru města. Klidné bydlení s dostatkem zeleně a místy k odpočinku láká stále více lidí. „Jsou to především rodiny s dětmi, které hledají bydlení na okraji města. Představuje pro ně vhodný kompromis mezi zdravým a bezpečným prostředím vesnice a širokými možnostmi a ruchem centra. Domov je pro ně soukromou oázou klidu a bezpečného hraní pro děti, město zase většinou potřebují kvůli zaměstnání a zábavě. Aby však takový projekt obstál v konkurenci, musí nabídnout potřebnou občanskou vybavenost v dosahu a musí být dobře dostupný. Příkladem takového bydlení je projekt Viladomy Plzeň Křimice,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS). V první etapě zde vzniknou čtyři viladomy, dva bytové domy a přes 3 000 m2 zeleně s dětským hřištěm. S výstavbou začne developer Amesbury, který v Křimicích vybudoval také průmyslovou zónu, ještě letos v prosinci a dokončení plánuje na červen příštího roku. Exkluzivním prodejcem projektu je plzeňská pobočka RSČS/RKI. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Šestnáct dvoupodlažních bytů s dispozicemi 4+kk, které jsou vždy po čtyřech rozmístěné do čtyř vilových domů, nabízí všechny výhody a komfort rodinného domu. Každý byt má vlastní vchod, pozemek, zahradu, půdu a klienti si mohou přikoupit také parkovací místo. Toto téměř stometrové bydlení mezonetového typu má praktické dispoziční řešení. Většinu celého přízemí zaujímá obývací pokoj s jídelnou, kde rodina může trávit společné chvíle. Součástí velké místnosti je i kuchyňský kout s ostrůvkem. Vedle kuchyně je umístěná komora, kde se dobře dají uskladnit potraviny a kuchyňské potřeby. Celý obývací prostor opticky zvětšují prosklené dveře se vstupem na terasu a zahradu. V přízemí se ještě kromě zádveří a vstupní haly nachází samostatné WC s umývátkem. Druhé podlaží poskytuje místo pro soukromí a relaxaci. Jsou zde rozmístěny tři ložnice a společná koupelna s toaletou. K ukládání sezónních věcí lze využít prostornou půdu, která dosahuje velikosti více než 50 m2. Zahrady, na kterých se dá nerušeně odpočívat po náročném dni, mají velikost od 55 do 131 m2. Ceny bytů ve viladomech se pohybují v závislosti na velikosti zahrady od 3 580 000 Kč včetně DPH.

Projekt Viladomy Plzeň Křimice nabízí řadu variant bydlení, které potěší jednotlivce, rodiny s dětmi, mladé páry i seniory. Komorní pojetí projektu zároveň umožňuje budování pevných sousedských vztahů. Ve dvou bytových domech vznikne celkem 14 jednotek. Dispozice bytů se pohybují od těch nejmenších 1+kk o 35 m2 až po 100metrové 4+kk. K většině z nich náleží sklepní kóje a velký balkon. Byty v nejvyšších patrech disponují krásnou terasou s výhledy do okolí a jednotky v přízemí zase vlastní předzahrádkou o velikosti až 170 m2. Ceny bytů se pohybují od 1 650 000 Kč včetně DPH a ke každému bytu je navíc možné zakoupit parkovací stání. Zájemci o koupi bytové jednotky v tomto projektu mohou využívat i výhodné hypoteční úvěry od České spořitelny.

Viladomy a byty Plzeň Křimice jsou vhodnou alternativou bydlení v přírodě a zároveň na dosah centra Plzně. Zastávka autobusu je vzdálená cca 400 metrů stejně jako železniční stanice, ze které trvá cesta na hlavní nádraží do středu města pouhých 10 minut. Městská část Křimice leží na západním okraji Plzně a patří k oblíbeným lokalitám, které nabízejí klidné bydlení ve spojení s rozšířenou sítí občanských služeb, místy pro trávení volného času i pro sportování. Vyrůstá zde nový fotbalový stadion, na procházku lze zajít do parku zdejšího zámku a k výletům na kole jsou ideální cyklostezky, které vedou v sousedství projektu. Ve čtvrti se nachází ordinace lékařů, knihovna, pošta, mateřská i základní škola.