Zpět 3 fotografie

Uni Advanced s broušenými tvárnicemi zrychlí a zpřesní výstavbu

Komín Uni Advanced s tenkostěnnou keramickou vložkou, který na jaře představila společnost Schiedel, vstupuje v říjnu na trh v inovované podobě. V třísložkovém komínovém systému Schiedel Uni Advanced budou od podzimu namísto klasických tvárnic nově využity tvárnice broušené, jež se budou spojovat na tenkovrstvou maltu, tzv. lepidlo.  Tato změna výstavbu zrychlí a zpřesní. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Hlavním prvkem komína Schiedel Uni Advanced  zůstává tenkostěnná keramická vložka, jež se vyrábí izostatickým lisováním do formy působením tlaku až 500 MPa. Protože výchozí surovina má jen minimum vlhkosti, odpadá fáze sušení. Díky tomu je výrobek po vypálení tvarově naprosto přesný, homogenní a má jen minimální pórovitost. Je vysoce odolný i vůči extrémním teplotám a vlhkosti a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti.  Je vhodný pro odvod spalin od všech běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva. Komínový systém Schiedel Uni Advanced je vhodný pro běžné rodinné i bytové domy se spotřebiči závislými na vzduchu v místnosti. Uplatní se však i v průmyslových objektech. Díky technologii výroby je vysoce odolný vůči extrémním teplotám, vlhkosti i při vyhoření a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti.

Sortiment umožňuje vybírat z jedno či dvouprůduchových broušených komínových tvárnic určených pro průměry od 14 do 20 centimetrů. Komín Schiedel Uni Advanced v nejžádanějším průměru 18 cm, který je ideální pro krbová kamna, lze pořídit již kompletně připravený v sadách pro řešení 6 metrů komínového systému. Sady obsahují všechny prvky potřebné pro bezproblémové založení komína. Sadu lze pořídit od 20 429 korun (bez DPH). Samostatně je nutné dokoupit pouze soupravu komínové hlavy a krycí desku dle potřeby.