Zpět 2 fotografie

Nové plechové odvětrávací tašky Satjam posílí střešní systém

Pod pojmem střecha si většinou představíme především střešní krytinu. Přestože je tím nejviditelnějším prvkem, střechu dělají střechou teprve detaily a jejich správná montáž. Náleží sem například okapový systém, izolace, difuzní fólie, klempířské doplňky, bezpečnostní prvky jako střešní lávky a schody, sněhové zábrany, odvětrávací prvky a další. Komplexnost systému je přitom důležitým předpokladem pro vznik kvalitní střechy. Stejně tak podstatné jsou jeho inovace, neboť přinášejí další zkvalitnění celkového řešení střechy. Například nové plechové odvětrávací tašky Satjam zesilují odvětrávání střešního pláště. Určeny jsou pro vybrané střešní plechové krytiny Satjam.

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Kvalitní odvětrání je základem pro správné fungování střechy. Odvádí vlhkost a zabraňuje tak vzniku kondenzátu a s tím spojených negativních jevů jako vlhnutí vnitřních prostor, vzniku plísní, snížení životnosti konstrukce a dalších.

Odvětrávací taška Satjam účinně a jednoduše posiluje odvětrávání střešního pláště. K dispozici je ve dvou variantách. Taška OT-P s větracím průřezem 1 100 mm2 je určena pro profilované střešní krytiny Roof, Grande Plus a Arad. S taškou OT-R vybavenou větracím průřezem 1 500 mm2 se počítá pro krytiny Rombo a Rapid, případně pro falcovanou krytinu. Tašky se vyrábí z lakovaného ocelového pozinkovaného plechu a jsou koncipovány jako univerzální, takže je lze po drobných úpravách snadno namontovat na všechny uvedené krytiny Satjam. Tašky lze zakoupit za cca 200 Kč/kus (včetně DPH).

Více informací naleznete na www.satjam.cz