Zpět 3 fotografie

Kuchyňské sestavy nové generace

Pod slovem kuchyně si každý představí podobný obrázek: horní a dolní řada stejných skříněk, spotřebiče. Ovšem, dnešní kuchyňská sestava může mít zcela atypické provedení! Pryč s klasikou…

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

VYSAVAČ, ŽEHLIČKA I MOP
Kuchyňské skříňky už dávno neobsahují pouze nádobí či jiné propriety k vaření. Důraz je kladen na velký úložný prostor, který pohodlně skryje třeba vysavač nebo mop na uklízení. Sestavy mají proto daleko častěji atypické uspořádání a rozměry, aby vyhověly potřebám majitelů,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, a.s., největšího českého výrobce kuchyňských dvířek, a pokračuje: „ Pro rozměrné skříňky či kontejnerové zásuvky jsou vhodné podlouhlé úchytky, které usnadňují manipulaci a pohyb s nimi.

SPÍŽ? ŽÁDNÝ PROBLÉM
Za dvířky kuchyňských skříněk se stále častěji objevuje také spíž. Je to záležitost spíše menších bytů, kde není prostor pro samostatnou komoru, ve které bychom mohli skladovat potraviny. „Mnozí z vás si pamatují klasické vestavěné panelákové „skříně – spíže“. To už je minulost. Dnes si lze pořídit nápaditou stěnu s množstvím různě dělených skříněk. Pokud zvolíte povrchovou úpravu v tlumených barvách, bude kuchyně působit svěžím a vzdušným dojmem,“ vysvětluje dále pan Martin Dusík. Zajímavý design vykouzlí novinka – folie wolfram v šedém odstínu s výraznou strukturou.

POSEĎTE SI V KUCHYNI
Kuchyň se stále více vzdaluje svému čistě funkčnímu pojetí. Naopak se z tohoto prostoru stává také místo pro setkávání, komunikaci, posezení s přáteli.

„Pokud bude mít vaše rodina chuť, povídat si s vámi u vaření, určitě ocení speciální malou „lavici s polstrováním“, která může navazovat na kuchyňský ostrůvek. Tato sedací část je nenápadná a nezabírá zbytečně moc prostoru. Jde o velmi vtipný doplněk,“ informuje dále pan Martin Dusík. Přátelský look kuchyni dodávají také otevřené police ústící z ostrůvku, popřípadě atypicky zavěšené podlouhlé skříňky. Interiér kuchyně pak dostává netradiční šmrnc.

Zapomeňte na řady stejných skříněk – i na veškerá ostatní kuchyňská klišé. Naopak se nebojte pohrát si s kuchyňskou sestavou, atypickými rozměry a doslova se vrhněte do originálních řešení!