Zpět 4 fotografie

Harmonická kolekce dřevěných podlah Kährs Capital s názvy hlavních měst

Novinkou v sortimentu kvalitních vícevrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs je kolekce Capital. Z označení kolekce je zřejmé, že při pojmenování dekorů se výrobce nechal inspirovat názvy několika hlavních měst. Oproti dosavadnímu trendu, kterému dominovala rustikálnost s výrazně strukturovaným a členitým povrchem, jsou všechny dekory kolekce Kährs Capital klidnější, jemnější a harmoničtější. Vrchní vrstvu palubek tvoří pečlivě vybírané a tříděné dubové dřevo. Povrch má jemnou strukturu a zobrazuje přirozenou čistotu dřeviny dub, bez větších barevných odchylek a členitostí. Pocit z podlahy na pohled i dotek u vybraných dekorů umocňují techniky řemeslného opracování, zejména kartáčování povrchu a mikrozkosené hrany na všech čtyřech stranách. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Čtyři hlavní města Evropy: Dublin, Paris, Berlin a Vienna
Dlouhá a široká prkna o rozměrech 2420x187x15 mm nebo 2100x187x15 mm v 1lamelovém provedení jsou charakteristická pro nové dekory s označením Dublin, Paris a Berlin. Výjimku představuje 3lamelový dekor Vienna s rozměry palubek 2423x200x15 mm. 

  • Dub Dublin má přirozeně hnědý odstín s jemně medovým nádechem. V závislosti na použité úpravě povrchu – matný lak, saténový lak nebo přírodní olej – mají palubky o rozměrech 2420x187x15 mm zkosené hrany na všech čtyřech stranách anebo kartáčovaný povrch.
  • Bělený dekor Dub Paris je světlý až zářivý, má kartáčovaný povrch a zkosené hrany, palubky ve formátu 2100x187x15 mm chrání buď vrstva matného laku, nebo přírodního oleje.
  • Jemně šedý, kouřový nádech přináší dekor Dub Berlin, zvýrazněný kartáčováním a zkosením hran, ošetřený přírodním olejem. Rozměr palubky je 2100x187x15 mm.
  • Jediný 3lamelový dekor Dub Vienna s povrchem chráněným saténovým lakem není novinkou, v nabídce byl již dříve v rámci kolekce European Naturals.

Společným rysem elegantních dekorů z kolekce Capital je nášlapná vrstva z dřeviny dub v čistém, jemném třídění. Třívrstvá konstrukce palubek je vysoce stabilní a umožňuje pokládku na podlahový topný systém. Integrovaný nelepený zámkový spoj Woodloc 5S® přispívá k rychlé a přesné pokládce.

Pro více informací nejen o dřevěných podlahách značky Kährs navštivte www.kpp.cz.