Zpět

Finance jsou klíčové

Peníze v našich životech potřebujeme všude. Na každou maličkost, která Vás napadne, potřebujete větší nebo menší hotovost. Dopředu však třeba myslet zejména na větší investice. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

I když dnes máme k dispozici množství půjček a úvěrů, vždy je dobé vytvářet si určitou finanční rezervu. Ta by měla být co největší pokud se chystáte změnit své bydlení zcela, nebo rekonstruovat. Takto budete potřebovat jen minimum cizích prostředků, nebo se obejdete i zcela bez úvěru. Je třeba si v první řadě uvědomit, že i když jde o lehce získané peníze, vrátíte je s nemalým úrokem. Spolu s poplatky se tak taková pomoc výrazně prodraží. Uvědomte si jen, co všechno byste za tuto částku mohli ještě koupit.

Půjčky je tedy dobré nechat na závěr, jen jako poslední možnost, pokud již není jiného východiska. V takovém případě mohou pomoci s dokončením prací, abyste ještě měsíce či roky nemuseli bydlet na staveništi.

Do realizace svého snu se tak nepouštějte pokud nemáte alespoň malou hotovost na základní práce, či materiál. S penězi půjde všechno rychleji. Přirozeně však budete hledat možnosti, jak ušetřit. Investice přece nejsou malé, a pokud nechcete zbytečně utratit příliš, hlídejte si rozpočet. Na škodu není tedy ani pokud si uděláte přehled cen jednotlivých materiálů, či prací, které budete potřebovat. Nezapomeňte počítat s rezervou, nikdy přece nevíte, co se může stát. Tohoto plánu se následně snažte držet co možná nejvíce, aby Vám později peníze nechyběly jinde.

Výrazně můžete ušetřit pokud si práce uděláte sám. Pokud Vám ale chybí zkušenosti, najděte toho správného řemeslníka, nebo materiál na www.venturio.cz/poptavka. S určitostí se však s těsným rozpočtem budete potýkat při zařizování. Pokud jste popustili kohoutek při některé z položek rozpočtu, peníze budou přirozeně chybět jinde. Oživit Váš interiér mohou i bytové doplňky, a to za rozumnou cenu.