Zpět 8 fotografií

Bílá… barva, která má v sobě všechny odstíny

Dříve se uvažovalo, že bílá je základní barvou, ze které vznikají všechny další odstíny. Opak je ale pravdou… a proto, když si do interiéru pořídíte bílý doplněk, vlastně jste si pořídili věc hrající všemi barvami. Navíc – tento odstín je maximálně nadčasový a pro mnoho z nás je také symbolem dokonalosti a čistoty. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

BÍLÁ JE IN… HLAVNĚ NA DVEŘÍCH
Barva, fólie, laminát, vysoký lesk… ze všech těchto povrchových úprav si můžete vybírat dveře v bílé barvě. Nejen, že dokáží příjemně prosvětlit celý interiér, ale stávají se v něm jasnou dominantou. „Bílá barva sluší všem modelovým řadám dveří bez rozdílů. Pro ještě větší prosvětlení v interiéru je možné použít i prosklenou variantu například se sklem Sapelux. Nejen, že do místnosti pustí světlo, ale vytváří i intimní zázemí,“ popisuje Dušan Vrtal, zástupce marketingu SAPELI, a.s., největšího českého výrobce interiérových dýhovaných dveří a zárubní a pokračuje: „Pro všechny, kteří nechtějí jen hladkou bílou plochu, jsou určeny např. dveře LOTOS s úzkými hliníkovými proužky. Jejich umístění na ploše dveřního křídla může být horizontální či vertikální. Dveře pak mají něco navíc.“

ABY DVEŘE NEBYLY SAMY…
Do bílé barvy v několika různých površích a odstínech můžete obléci i zárubně. A pozor! I pohledová plocha kliky může nést bílý odstín. Stačí zvolit kování LINUM, kde je použit stejný dekor jako na dveřích. Nebo naopak můžete zvolit kontrast, např. s dýhou třešeň. Ta v rámci třícentimetrového pásku přechází nejen přes kování, ale i plochu dveří. „Aby byl celý interiér sladěný, tak nesmíme zapomínat ani na věšákové stěny či obkladové panely. Společně s dveřmi mohou být v jednom dekoru,“ doplňuje pan Dušan Vrtal.

BÍLÁ… KTERÁ NEODRÁŽÍ SVĚTELNÉ EFEKTY
Přívlastek hebký je jako stvořený pro matné dekory. „Maty jsou v současné době velmi trendy dekorem. Dělají každý odstín jemnější a navíc se pyšní jednou zvláštní vlastností. Mat dokáže eliminovat odrazy světelných efektů. To znamená, že povrch je stále stejný, nepromítají se do něj žádné odlesky a on si tak zachovává svůj punc hladkosti za všech okolností. Na dotek je povrch jemně strukturovaný. Nábytek lze zahalit matným hávem v tónu bílá, slonová kost, vanilka či ostružina,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

BÍLÝ LESK Z NEJMODERNĚJŠÍHO LAKOVACÍHO AUTOMATU NA SVĚTĚ
Kolekce koupelnového nábytku INN od Dřevojasu je na trhu nováčkem.  A pozor – pyšní se exkluzivním povrchem. „Bílý vysoký lesk je aplikován na nábytek v našem výrobním závodě v nejmodernější lakovací lince na světě. Výsledkem je perfektní a vysoce kvalitní povrch, který dá vyniknout nejen bílému odstínu,“ vysvětluje Ing. Zdeněk Blažek manager marketingu Dřevojasu, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku. Model INN v moderním „hranatém designu“ tvoří prostorná skříňka s umyvadlem NORM od italských designérů a samozřejmě doplňkové vysoké skříně.

KDYŽ BÍLÁ…KVETE DO KRÁSY
Že bílá není pouze bílá, vám vytmaví technologie pískování. Ta umí na sklech vytvořit třeba bílé – ledové květy. „Pískování je metodou otryskání skla proudem speciálního písku. Jeho součástí jsou také malé hliníkové částice, které do skla vytváří mikroskopické prohlubně. Tím vzniká matné pískované sklo. Finální fází výroby je nanesení speciálního nano povrchu, který pískovaný dekor uzavře – tedy zabrání usazování nečistot a také dokáže prokazatelně usnadnit jeho údržbu nebo eliminovat tvorbu otisků prstů,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou pískovaného skla zabývá.

CO NENÍ BÍLÉ…VYBĚLÍME
Oblíbenost dekorů dřeva neohrozí ani fakt, že na pomyslném trůnu barev jsou bílé, cappuccino nebo kávové odstíny. „Máte dilema, zda kuchyňskou linku obléci do foliovaného dekoru tmavého dřeva wenge, nebo raději bílé folie? Dnes můžete mít klidně dva v jednom. Oblíbenost dřeva a světlých barev nás vedla k zařazení takového dekoru do našeho portfolia. Jde o povrch wenge zambezi crosscut, který jsme v uvozovkách vybělili a ponechali mu pouze typickou strukturu dřevních vláken,“ informuje dále pan Martin Dusík z Trachey.

BRÁNA DO NEBE
…až je budete otevírat, nelekněte se, pokud se zpoza nich objeví bílé mraky, kousek mléčné dráhy nebo vám oči na chvíli oslní hvězdný svit. „Posuvný systém TRIX HEAVY doplněný o dvoje jednokřídlé dveře v provedení Grafosklo – bílý lesklý dekor, působí téměř jako z jiného světa. V první chvíli vás možná udiví, jak snadno jdou dveře otevírat. Zásluhu na tom mají kvalitní pojezdy a vozíčky, do kterých jsou dveře zavěšeny. Dalším ulehčením je synchronní posuv – díky kterému se dveře pohybují současně. Posuv TRIX HEAVY je ukotven na zdi a nosnost jednoho dveřní křídla může být až 100kg,“ dodává pan Petr Paksi z J.A.P.

Bílé odstíny působí vzdušně a jsou vhodné pro panelákové byty, kde světlý odstín bydlení opticky odlehčí. Nemusíte se také bát, že tento sněhobílý odstín bude nevděčný pro údržbu. Moderní materiály jsou vyráběny s maximálním ohledem na snadné čištění, tvorbu otisků prstů…

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společností J.A.P. www.japcz.cz , Trachea, www.trachea.cz , SAPELI, www.sapeli.cz a Dřevojas, www.drevojas.cz.